logo-image
Ukraine Language Localization Requirements
Author: Olena Kozhokar
Source: Yurist & Zakon, 4 July 2019
Download

Що сталося?

25 квітня 2019 року був прийнятий Закон України "Про забезпечення функціонування української мови як державної". Більшість положень Закону набирають чинності вже 16 липня 2019 року. Перехідний період для інших положень становить до 2 років.

Існує думка, що Закон обмежує права осіб, які спілкуються мовою іншою, аніж державна. Громадяни б'ють на сполох – чи зможуть вони, наприклад, зробити замовлення в кафе російською мовою або отримати інформацію про товар англійською мовою? Розглянемо, що нам на це відповідає Закон.

 

Що нового?

Згідно із Законом:

  1. За замовчуванням обслуговування споживачів (покупця, пацієнтів, пасажирів, відвідувачів кафе) в Україні здійснюється державною мовою.
  2. На прохання особи (покупця, пацієнта, пасажира, відвідувача кафе) його персональне/індивідуальне обслуговування може здійснюватися іншою мовою, прийнятною для сторін.
  3. Обслуговування іноземців та осіб без громадянства може здійснюватися іншою мовою, аніж державна.
  4. Компанії, фізичні особи-підприємці, інші суб'єкти господарювання, які обслуговують споживачів, повинні здійснювати таке обслуговування та надавати інформацію про товари, зокрема, на упаковці, в інструкції, гарантійних зобов'язаннях, українською мовою. Це правило також стосується обслуговування через інтернет-магазини та інтернет-каталоги. При цьому інформація українською мовою може дублюватися іншими мовами. Наприклад, за замовчуванням веб-сайти повинні відкриватися українською мовою, але паралельно вони також можуть мати опцію альтернативного варіанту мови. В такому випадку важливо, щоб інформація про товари українською мовою за обсягом дорівнювала або перевищувала інформацію будь-якою іншою мовою.

 

Яке покарання?

За порушення зазначених вимог передбачена юридична відповідальність. Це включає в себе (а) попередження про вчинення порушення і вимогу його усунення, якщо порушення вчинене вперше або (b) штраф у розмірі 3400-6800 грн, якщо порушення вчинене повторно.

 

Який висновок?

Закон лише "нагадує" про державний статус української мови і спонукає до її більшого використання. Проте немає підстав для хвилювання - обслуговування та/або інформацію про товар можна буде отримати будь-якою іншою мовою, аніж українська, варто лише про це попросити або обрати опцію альтернативного варіанту мови.

This site uses cookies to offer you better browsing experience.
READ MORE
Toggle high contrast
Toggle normal contrast
Toggle big fonts
Toggle normal fonts