logo-image
How Belgian Government fights COVID-19? (UA version)
Author: Marta Barandiy
Source: mind.ua, 20 March 2020

Пандемія коронавірусу COVID-19 стала справжнім випробуванням для всього світу – на економічну, політичну та психологічну витривалість. Зараження сьогодні зафіксовано у 163 країнах, хвороба охопила всі материки, окрім Антарктиди.  Кожна з держав розробляє як власні методи боротьби з поширенням недуги та захисту громадян, так і користується досвідом сусідів.

Mind вже писав, як в умовах пандемії живе Канада. Тепер пропонуємо досвід Бельгії. Про те, як ця європейська країна справляється з викликами, спеціально для Mind розповіла Марта Барандій, керівниця офісу юридичної фірми «Астерс» у Брюсселі та засновниця неприбуткової організації Promote Ukraine.

У Бельгії на сьогодні вже зафіксовано 2257 випадків захворювання на коронавірус. Аби надалі запобігти масовому розповсюдженню хвороби і при цьому підтримати платоспроможність громадян, а також уникнути масових банкрутств підприємств, одна із найсоціальніших країн Європейського Союзу вживає надзвичайних заходів.

Велике податкове навантаження, на яке завжди скаржилися тутешні підприємці та наймані працівники, створило достатню «фінансову подушку», що дозволяє втриматись на «плаву» в часи, коли здається, що весь «корабель йде на дно». І, можливо, саме тому ці заходи вдалося вжити попри те, що на сьогодні Бельгія не має постійного уряду вже майже 15 місяців, відколи в грудні 2018 розвалився попередній уряд, а в травні 2019 до парламенту були обрані представники народу із діаметрально протилежними ідеологіями (валлонські соціалісти та фламандські крайні праві), і сторони не змогли домовитись про коаліцію.

Тимчасово виконуючою обов’язки прем’єра ще в жовтні 2019 стала Софі Віллемс, а 17 березня 2020 вона отримала повноваження очолити «emergency coronavirus government» («уряд у надзвичайній ситуації боротьби з коронавірусом»), який функціонуватиме максимум шість місяців. Після цього формування уряду продовжиться або відбудуться нові вибори.

Щойно склавши присягу королю Філіпу, Тимчасовий уряд Віллемс прийняв рішення про безпрецедентні заходи в боротьбі з COVID-19. Які, при цьому, залишаються доволі м’якими порівняно з введеними в Італії чи у Франції, де від 18 березня до 5 квітня оголошено «суворі обмеження» для населення.

Як саме позначилася боротьба з пандемією на житті Бельгії?

Соціальні обмеження

Компанії зобов’язані, де це можливо, організувати дистанційну роботу. Загалом люди повинні залишатися вдома, але вони можуть ходити на роботу (якщо дистанційність не можливо забезпечити), в магазин, аптеку, перукарню і навіть на прогулянку. Більше того, прогулянка на свіжому повітрі рекомендується, але лише вдвох – це повинні бути або члени сім’ї, що проживають під одним дахом, або друзі, які при цьому дотримуються дистанції 1,5 метра.

І загалом відстань між «чужими» людьми повинна бути саме такою. Навіть пари, які не проживають разом, можуть зустрічатися, лише якщо дотримуються дистанції в 1,5 метра.

А от діти взагалі не мають права гуляти з сусідськими дітьми. Штрафи за порушення цих правил можуть сягати 500 євро. Бельгійські ЗМІ скористались нагодою і нагадали громадянам, що звичка «спльовувати» на вулиці може коштувати їм 50 євро.

Технічні і ремонтні роботи допускаються лише за попередньою домовленістю між замовником і постачальником. А в аптеках і перукарнях одночасно може обслуговуватись одна людина. А якщо місця достатньо, то й більше, але між ними повинна бути дистанція в 10 м кв.

10 000 поліцейських стежитимуть за дотриманням цих правил. При цьому штрафи за непроплачене паркування тимчасово не нараховуватимуться в Брюсселі, так само як і штрафи за проїзд Брюсселем машиною, яка не відповідає еко-нормам (з 1 квітня заборонено в’їзд в Брюссель машинам з Euro-3).

Підтримка економіки

Уряд попіклувався про тих, хто тимчасово втратив роботу. Такі «безробітні» отримають соціальну допомогу в розмірі 1450 євро, аби знизити навантаження на підприємства, які змушені зачинитися чи знизити свою активність. Вже понад 30 000 компаній звернулися до уряду за цією допомогою для своїх працівників.

Самі ж компанії отримають відтермінування сплати податків, а власники ресторанного бізнесу чи магазинів, де не продається «необхідний товар» і які закрились у зв’язку з карантином, мають право на допомогу в розмірі 1200-1600 євро.

Фламандський уряд покриє витрати на воду, газ та електрику «технічно безробітних», яких на даний момент нараховується більше 400 000. 

Охорона здоров’я

Фландрія призупиняє вакцинацію дітей на два тижні через нестачу медперсоналу.

Всі операції в лікарнях, які не є терміновими, перенесли до моменту, коли поширення коронавірусу буде «взято під контроль».

Лікарі борються за життя кожного, в кого виявлено COVID-19, а вся Бельгія підтримує їх оплесками щовечора о 20:00, виходячи на балкони чи пороги своїх будинків.

Освіта

Школи скасували навчання до Великодня. При цьому учні повинні виконувати домашнє завдання, яке їм дали перед карантином у паперовому вигляді, і те, що знаходиться в їхньому онлайн-кабінеті, щоб вчителі могли простежити закріплення попередньо вивченого матеріалу. 

Яслі відкриті для діток, чиї батьки працюють у тих секторах, які не передбачають закриття.

Університети перейшли на дистанційне навчання – через Skype та інші засоби зв’язку.

Усі ці заходи базуються на еволюції поширення COVID-19 в Бельгії і можуть змінюватися відповідно до розвитку подій.

This site uses cookies to offer you better browsing experience.
READ MORE
Toggle high contrast
Toggle normal contrast
Toggle big fonts
Toggle normal fonts