logo-image
How to avoid corporate fraud during the COVID-19 pandemic? (UA version)
Author: Svyatoslav Ogreba
Source: The Page, 3 April 2020

Відомий художник Володимир Фаворський увійшов в історію не тільки завдяки своїм творам, але й через нестандартний підхід до відстоювання своєї точки зору та мінімізації втручання клієнтів у свою роботу.

Завершуючи чергове замовлення, він малював у кутку картини маленьку зелену собаку, яка одразу ж привертала увагу і викликала очікуване невдоволення клієнтів.

Саме навколо неї і відбувалася основна суперечка щодо внесення правок у картину. Коли митець з часом погоджувався прибрати собаку, у клієнта не залишалось сил оскаржувати інші елементи витвору мистецтва.

Зелена собака уособлює всі ті негативні фактори, які відволікають увагу від інших аспектів реальності. Зараз роль такої «собаки» відіграє пандемія коронавірусу, до якої сьогодні прикута майже вся увага світової спільноти.

Поширення вірусу породжує цілі комплекси проблем та викликів, змушуючи світ функціонувати у нових, незвичних для більшості умовах. Це призводить до того, що багато питань виходять з поля зору топменеджерів та власників бізнесу.

Сьогоднішня ситуація є найбільш сприятливим середовищем для здійснення корпоративного шахрайства, оскільки підвищуються можливості його реалізації, зростають стимули для його організації та з’являється значне підґрунтя для психологічного виправдання незаконних дій.

На питання, для якого з видів шахрайства сучасні реалії є сприятливими, відповідь буде одна – для всіх. Але найвищий рівень ризику притаманний тим, які описані нижче.

Викривлення звітності з метою виконання КPI (Key Performance Indicators). У наш час розповсюдженим є використання KPI для оцінки результатів роботи працівників та визначення обсягу винагороди за виконану роботу.

Але в умовах масштабного звуження економіки виконання цих KPI значно ускладнюється, що призводить до появи спокуси «домалювати» необхідний результат для отримання бажаної винагороди. Ця спокуса посилюється на фоні загальної невизначеності щодо подальшого майбутнього та побоювань втрати роботи працівниками.

Наприклад, працівник, бонус якого залежить від обсягів продажів компанії, остерігаючись можливого скорочення штату або згортання бізнесу, може здійснити фіктивні продажі для отримання винагороди тут і зараз, замість того, щоб чекати, коли економічна ситуація покращиться.

Це призводить не тільки до збитків компанії у вигляді надмірно виплаченої винагороди працівнику, але й у значних масштабах може призвести до помилкових управлінських рішень користувачів викривленої фінансової звітності.

Викривлення звітності для залучення фінансування. Іншим мотивом маніпулювання звітністю компанії є залучення додаткового фінансування, яке зараз вкрай необхідне багатьом компаніям.

This site uses cookies to offer you better browsing experience.
READ MORE
Toggle high contrast
Toggle normal contrast
Toggle big fonts
Toggle normal fonts