Пітт і Джолі прожили разом 12 років, і лише 2 з них в офіційному шлюбі. У 2016 році Джолі подала на розлучення, і відтоді між колишнім подружжям тривала суперечка щодо опіки над дітьми. Пара виховувала трьох біологічних і трьох усиновлених дітей. Оскільки Меддоксу, старшому синові пари, уже виповнилося 19 років, то останнє рішення суду щодо опіки на нього не поширюється. Хлопець має можливість самостійно розв'язувати питання свого спілкування з батьками.
Після розлучення пари діти жили разом із матір'ю. Анджеліна намагалася обмежити спілкування Бреда з дітьми й навіть хотіла позбавити його батьківських прав. Вона звинувачувала колишнього чоловіка в домашньому насильстві. Через те проти Бреда навіть тривало розслідування, але зрештою всі звинувачення було знято. Останніми роками Бред виявив неабияку наполегливість і врешті-решт отримав право на безперешкодне спілкування з дітьми.
До розгляду справи про опіку було залучено численних свідків, експертів, спеціалістів. Справу розглядав суддя Джон Аудеркірк. Він став на бік Пітта й зазначив, що слова Джолі «не заслуговують на довіру в багатьох важливих сферах». Залишається здогадуватися, чи зіграв свою роль гендерний чинник судді, про який часто говорять саме під час розгляду сімейних справ.
Ще одна деталь, яка заслуговує на увагу, – відмова судді заслухати дітей. Відповідно до законів штату Каліфорнія, де розглядалася справа, дітям від 14 років дозволяється давати свідчення в суді. Нагадаю, що дітям у родині Джолі-Пітт — від 12 до 17 років, тобто принаймні троє з них (Пакс, Захара та Шайло) мали право бути вислуханими судом.
Для порівняння зазначу, що законодавством України передбачено право дитини, яка досягла відповідного рівня зрілості, бути вислуханою під час розгляду судових спорів, які безпосередньо стосуються її життя.
В Україні немає законодавчо визначених вікових обмежень для дитини щодо надання пояснень у суді. Відповідно в кожній окремій справі суддя ухвалює рішення із цього питання з огляду на здатність дитини розуміти ситуацію, висловити свою думку, сформулювати свої погляди. На практиці траплялися випадки, коли українські суди заслуховували навіть 7-річну дитину, якщо вона досягла такого рівня зрілості й розвитку, за якого може висловлювати свою думку вільно та усвідомлено.
Як повідомляють іноземні ЗМІ, рішення суду не задовольнило Джолі. За інформацією декількох джерел, акторка планує продовжити судовий процес. З-поміж іншого Анджеліна заявила, що суддя не взяв до уваги розділ судового кодексу Каліфорнії, який не допускає присудження опікунства особі, яка має історію домашнього насильства.
Побачимо, чим зрештою закінчиться судова тяганина «найкрасивішої пари Голлівуду». Однак незалежно від статусу батьків вони мають пам'ятати й дбати передусім про інтереси своїх дітей, а вже потім – про власну гордість і особисті образи.
Актуальна судова практика розгляду сімейних справ і в Україні, і за кордоном доводить, що в більшості справ суди визнають важливість ролі батька у вихованні дітей, і не погодитися з таким підходом складно.
Маю надію, що в найближчому майбутньому пристрасті в родині Джолі-Пітт вщухнуть і діти матимуть можливість безперешкодно спілкуватися з обома батьками.