logo-image
Economic Development Council as an alternative to the Interagency Commission on International Trade
Author: Anton Sintsov
Source: Yurydychna Gazeta, 14 April 2020

Ні для кого не секрет, що у зв'язку з пандемією COVID-19 істотним чином похитнулася світова економіка, і економіка Україна, на жаль, не виняток.

Разом з тим, Кабмін з метою напрацювання механізмів вирішення проблем в сфері економіки і створення сприятливих умов для її розвитку, створив Раду з питань економічного розвитку України.

Рада покликана об'єднати знання, досвід і зусилля представників органів державної влади, вчених, національних та міжнародних експертів, і спрямована на врегулювання проблем у сфері економіки, налагодження роботи у форматі B2G, покращення законодавчої бази, в т.ч. податкової та митної.

Подібний формат Ради дещо нагадує існуючий на сьогодні в США формат роботи Комісії з міжнародної торгівлі, функції якої, серед іншого, зводяться до оцінки економічної ситуації і проведення торговельних розслідувань.

Створення Ради економрозвитку, її експертний склад, а також намічені Прем'єр-міністром пріоритети її роботи - відновлення економіки, підштовхують до ідеї також консолідувати економічні повноваження - оцінка економіки vs. торговельні рішення - в одних руках.

Раніше ми писали, що в Україні вже давно обговорюється необхідність перезавантаження ключового органу в сфері торговельного захисту – МКМТ.

Адже існуючі в роботі МКМТ проблеми - залежність від волі Мінекономіки, значна політизованість складу, невизначеність правового статусу - впливають на якість прийняття торговельних рішень і призводять до зниження ефективності захисту національних інтересів.

У ситуації, що склалася, найбільш логічним варіантом, вбачаємо об'єднання економічних повноважень в руках новоствореної Ради і, відповідно, повне припинення роботи МКМТ, склад якої, до речі, поки що не сформований.

Вважаємо, що подібне залучення Ради до питань торговельного захисту, за умови розробки і змістовного опрацювання необхідних для цього положень та нормативних правил:

1. дозволить експертному складу Ради глибше зануритись у питання експортно-імпортної політики і приймати на основі цього виважені торговельні рішення;

2. дозволить скоротити кількість органів, які займаються економічними питаннями;

3. дозволить усунути існуючі на сьогодні недоліки в роботі МКМТ;

4. продемонструє міжнародним партнерам новий концепт / сучасний підхід до організації роботи одного з ключових українських органів в сфері торговельного захисту.

This site uses cookies to offer you better browsing experience.
READ MORE
Toggle high contrast
Toggle normal contrast
Toggle big fonts
Toggle normal fonts