logo-image
Asters provides you with opportunities to fulfill the most challenging ideas and intentions
Author: Olga Pikulska
Source: Yurydychna Gazeta. – 2012. – No.7. – p.22-23
Download

 

You can read the article below in the language of the original.

В "Астерс" є всі умови для реалізації найсміливіших задумів та планів

PR/маркетинг менеджер ЮФ «Астерс»
ОЛЬГА ПІКУЛЬСЬКА

1. Пані Ольго, які наразі стоять завдання перед Вами, як керівником відділу маркетингу та PR ЮФ «Астерс»?

Наша маркетингова політика нерозривно пов’язана з корпоративною стратегією та покликана сприяти загальному розвитку фірми. Безпосередньо моя участь в цьому процесі полягає у бездоганному налагодженні всіх маркетингових процесів – від внутрішніх комунікації до стратегічного планування розвитку практик – з метою знаходження балансу інтересів клієнтів та фірми.

2. Як би Ви схарактеризували стратегію позиціонування ЮФ «Астерс» на ринку? Які інструменти Ви використовуєте для ефективного позиціонування?

Астерс є фірмою з понад 16-річним досвідом та усталеними традиціями та цінностями. Авжеж, частиною нашого позиціонування є підкреслення наших провідних позицій на ринку та професіоналізму. Астерс добре знана своєю прискіпливою увагою до якості усіх матеріалів, що виходять під нашим авторством. Водночас ми прагнемо демонструвати й іншу притаманну нам рису – іновативність та динамічність.

3. Яку роль посідає PR-складова у ЮФ «Астерс»? З чим це пов'язано?

PR є стратегічно важливою ланкою в структурі фірми. Надзвичайно цінним для мне є те, що партнери відкриті для нових пропозиції, ідей з оптимізації роботи та заохочують самостійність, гнучкість та ініціативність. Думаю, це є нашою унікальною рисою в порівнянні з міжнародними юридичними фірмами, де політика диктується головним офісом, адже в Астерс є всі умови для реалізації найсміливіших задумів та планів.

4. Які методи для ефективного позиціонування юридичних компаній на українському ринку та за нинішніх реалій Ви можете виділити? І які використовуєте безпосередньо у компанії?

У висококонкурентному середовищі виграють компанії, що здатні швидко адаптуватися до змін ринку та бути проактивними в плані розвитку бізнесу. Необхідно вміти бачити можливості (наприклад, розвивати нові практики, спираючись на потреби ринку), використовувати нові PR-інструменти (соціальні медіа, пошукову оптимізацію), підвищувати клієнтоорієнтованість, соціальну відповідальність компанії. Ми рухаємося у всіх перелічених напрямках. Безумовно, симбіоз зусиль партнерів та маркетингу при цьому має бути абсолютним для забезпечення найвищої ефективності.

5. Ще 10 років тому професійне просування юридичних фірм було незвичним навіть на столичному ринку. Як би Ви охарактеризували нинішні тенденції в цій сфері?

PR – це взагалі молода професія і не лише на юридичному ринку. Нині тенденції дійсно вказують на зростання потреби у спеціалістах, при цьому роль PR менеджерів у компаніях різниться від технічної функції наповнення сайту/ написання релізів до стратегічної ролі участі в розвитку бізнесу. Думаю, рішення залучити спеціаліста зі зв'язків з громадськістю залежить від планів фірми, її становища на ринку, а також від прагнення компанії системно управляти своєю репутацією. Фірм, що з увагою ставляться до свого іміджу, з кожним роком стає все більше.

6. Чого б Ви порадили однозначно уникати юридичній фірмі, яка прагне просунути себе і свої послуги на ринку?

Необачності та недбалості. Невдало написаний текст, застарілий сайт, непривітна рецепція – все це контрпродуктивно для сфери послуг. Звичайно, є невеликі фірми, які не концентруються на просуванні. Проте для провідних фірм неякісні підходи неприпустимі.

7. Поділіться, будь ласка, читачам «Юридичної газети» Вашими подальшими планами позиціювання ЮФ «Астерс».

Ми продовжуватимемо рухатись наміченим курсом та закріплювати минулорічні досягнення. Плануємо розширити членство в профільних асоціаціях, підвищити івент-активність партнерів, ширше охопити європейський та східний ринки. Значну увагу приділятимемо присутності в онлайн-просторі. А також плануємо реалізувати проект «для душі» – дещо освіжити корпоративний стиль.

8. Як Ви вважаєте, чи варто очікувати ефективності від інноваційних методів зважаючи на консервативність юридичного ринку? Якщо так, тоді які методи Ви можете відзначити.

Мабуть, ніхто не зможе дати остаточну відповідь на це питання і перелічити методи, адже інновативність – поняття відносне. Думаю, іновативність полягає в здатності діяти і мислити нешаблонно та зважаючи на ситуацію. Багато залежить і від корпоративної культури компанії – чим менше бюрократії, тим більше простору для самовираження. Думаю, корисно в будь-якому разі періодично переосмислювати канали, що уможливлюють комунікацію зі стейкхолдерами – зустрічі, заходи, соціальні медіа – та застосовувати нові напрямки в роботі.

9. Скільки осіб наразі працює у Вашому відділі ? Чи не плануєте Ви розширення?

У відділі маркетингу наразі нас двоє. Ми оптимізуємо роботу та залучаємо зовнішніх підрядників за необхідності, тому найближчим часом плануємо працювати в нинішньому складі, грамотно розподіляючи сфери відповідальності.

10. Яким чином відбувається підвищення кваліфікації фахівців відділу PR та маркетингу у Вашій компанії? Чи керівництво компанії «інвестує» у співробітників або це виключно особиста ініціатива?

Ключовою компетенцією, яку необхідно повсякчас розвивати маркетологу, є знання юридичного ринку та основних принципів роботи юристів. Такі знання можна накопичувати навіть спілкуючись з колегами, читаючи професійні видання. Фірма також заохочує нас брати участь у заходах, надає фінансову підтримку освітніх програм (на разі моя колега підвищує кваліфікацію у EBA PR School), я ж нещодавно отримала диплом CIPR – Лондонського Чартерного Інституту Зв'язків з громадськістю. Особистою відповідальністю кожного з нас є підтримання найвищого рівня володіння англійською мовою, а також шліфування професійних навичок – написання та редагування текстів, спілкування з медіа тощо.

11. Як Ви ставитеся до рейтингів юридичних фірм? На Вашу думку, чи є потрапляння до рейтингу аргументом для клієнта при виборі юридичного радника?

Зарубіжні рейтинги, зокрема Legal500, Chambers Europe, Chambers Global, PLC Which Lawyer, IFLR1000 беззаперечно є авторитетними джерелами інформації про позиції компанії. Авжеж, певний вплив на місце в рейтингу справляє грамотна побудова співпраці з дослідниками – своєчасне надання анкет, контактність партнерів для проведення телефонних інтерв'ю, відбір клієнтів для надання рекомендацій про фірму. На мою думку, дані є вельми об'єктивними. Сумнівних рейтингів ми уникаємо – як правило, репутаційних переваг участь не несе і зводиться до обговорення лише комерційних аспектів.

12. Чи вірите Ви українським рейтингам? Кращі фірми та юристи? Наскільки вони відповідають дійсності?

Більшість фірм та юристів в українських рейтингах насправді є провідними. Мабуть, час від часу було б корисно переглядати методологію, за якою обираються кращі з кращих та де в чому наслідувати західні зразки. Наприклад, розрив між фірмами у Топ-5, як правило, є мінімальним, тому альтернативою «олімпійській» градації на перше, друге і третє місце могли б стати своєрідні ліги – платинова, золота, срібна, бронзова на кшталт tiers у міжнародних рейтингах, до яких входили б групи фірм. Думаю, такий підхід був би більш неупередженим.

13. Як ви гадаєте, з чим пов'язана певна закритість чи то обмеженість юридичного ринку в загальному сегменті рекламного ринку України?

Юридичний бізнес специфічний в плані залучення клієнтів: мабуть, серед інструментів пряма реклама знаходиться чи не на останньому місці. Наш бізнес зважений, серйозний, відповідальний. Мабуть, він дещо програє іншим індустріям у подієвості, проте однозначно є стратегічним та вимагає аналітичного складу розуму. Саме природа бізнесу визначає маркетингові канали для досягнення лідерів думки, і це канали в меншій мірі рекламні і в більшій мірі індивідуальні для кожного клієнта.

14. На Вашу думку, на що в першу чергу звертають увагу потенційні клієнти при виборі ЮФ?

Здебільшого вибір юридичної фірми зумовлений рекомендаціями. Прихід «випадкових» клієнтів, що, наприклад, звернулися, одного разу побачивши статтю юриста в газеті, є явищем досить рідкісним. Прийняттю рішення передує глибинна аналітика даних про фірму, зібрана шляхом так званих referrals, позицій у міжнародних рейтингах, ступеня досвідченості фірми у індустрії клієнта тощо. Звичайно, медіа- та івент-активність фірми, часто оновлюваний сайт, оригінальні брошури створюють позитивний образ компанії. Чим більш різнобічний інформаційний вплив на потенційного клієнта – тим краще.

15. Поділіться, будь-ласка, власним досвідом від чого залежить ефективність маркетолога в юридичному бізнесі? Яким чином можна стати професіоналом у цій справі враховуючи специфіку юридичного ринку?

З мого досвіду можу виділити кілька складових – високий професійний рівень у сфері В2В, бажання працювати саме на юридичному ринку, перфекціонізм, стресостійкість та вміння налагоджувати контакт з командою. Аби досягти успіху, потрібно мати сильний характер, постійно розвиватися та мати оптимістичне налаштування.

16. За якими критеріями Ви оцінюєте ефективність роботи відділу маркетингу компанії? Що у Вашому розумінні ефективний PR?

Ефективна команда – це команда однодумців. Це стосується як взаємодії з колегами по департаменту, так і в єдності цілей команди фірми в цілому. Для себе результат ми вимірюємо коефіцієнтом впізнаваності бренду через зовнішню PR-активність (публікації, заходи, рейтинги, інтернет-просування), а також кількості залучених клієнтів.

17. Залиште, будь-ласка, відгук про «Юридичну газету» (Ваше особисте ставлення до нашого видання, можливо побажання, буквально 1 – 2 речення).

Щиро захоплююся командою журналістів, яким вистачило мужності відродити видання. Процвітання вам надалі!

This site uses cookies to offer you better browsing experience.
READ MORE
Toggle high contrast
Toggle normal contrast
Toggle big fonts
Toggle normal fonts