31 березня 2014 року
Новини

Юридичні аспекти ведення бізнесу на території Криму
(оновлена інформація)

Цей огляд відображає результати подальшого моніторингу подій, що впливають на правовий режим провадження господарської діяльності в Криму та місті Севастополь (далі разом – Крим) та відбулися після поширення нашого попереднього огляду від 25 березня 2014 року.

Заборона провадження господарської діяльності

Загальну заборону на провадження господарської діяльності, встановлену проектом Закону України №4473-1 "Про забезпечення прав і свобод громадян на тимчасово окупованій території України" (далі – Законопроект), було замінено забороною на території Криму:

  1. господарської діяльності, до якої державою застосовуються такі засоби регулюючого впливу як ліцензування, патентування і квотування; видача дозвільних документів; сертифікація та стандартизація; надання інвестиційних, податкових та інших пільг; надання дотацій, компенсацій, цільових інновацій та субсидій;
  2. ввезення та/або вивезення товарів військового призначення та подвійного використання;
  3. організації залізничних, автомобільних, морських, річкових, поромних, повітряних сполучень;
  4. користування державними ресурсами;
  5. фінансування діяльності, передбаченої пунктами (і) – (iv) вище, або сприяння їй в інший спосіб.

Зазначені види господарської діяльності в Криму можуть здійснюватися у випадках та в порядку, які  мають бути встановлені Кабінетом Міністрів України. Порядок здійснення банками операцій з власними активами, зобов’язаннями та здійснення переказу коштів за вказаними вище видами господарської діяльності має бути встановлений Національним банком України.

Посилання на пов’язаних осіб було виключено з тексту Законопроекту. В попередній редакції заборона господарської діяльності стосувалася пов’язаних осіб, визначення яких могло тлумачитися як таке, що включає будь-яку іноземну компанію, що провадить свою діяльність у Криму.

Вирішальне голосування за Законопроект очікується 1 квітня 2014 року.

Мораторій на видачу землі

Керівництвом Криму було ухвалено рішення щодо введення мораторію на видачу землі й приватизацію республіканської власності. Рішення діятиме до затвердження Генерального плану розвитку території Республіки Крим, розробка якого доручена компетентним міністерствам Російської Федерації спільно з кримськими відомствами. Концепцію розвитку території Республіки Крим планується підготувати до 25 квітня поточного року.

Мобілізація та трудове законодавство

27 березня 2014 року Верховна Рада України прийняла Закон "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення проведення мобілізації (далі – Закон). Закон знаходиться на стадії підписання та набере чинності з дня, наступного за днем його опублікування. Серед іншого, Законом передбачено:

  • за громадянами України, які проходять військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, але не більше одного року, зберігаються місце роботи (посада) та середній заробіток;
  • за громадянами України, які проходять військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, не припиняється державна реєстрація підприємницької діяльності фізичних осіб-підприємців.

Алкогольний ринок

Росалкогольрегулювання проводить переоформлення ліцензій для учасників алкогольного ринку республіки Крим та м. Севастополь. Ліцензії переоформлюються із збереженням строку дії, вказаного в ліцензіях, виданих ще українськими органами. Росалкогольрегулювання також приймає заявки на видачу спеціальних федеральних марок, які є обов’язковими для алкогольної продукції, що реалізується на території Російської Федерації.

Реалізація та використання лікарських засобів та виробів медичного призначення

Постановою Державної Ради Республіки Крим від 26 березня 2014 року визначено, що в перехідний період на території Республіки Крим будуть використовуватись та реалізовуватись лікарські засоби та вироби медичного призначення при наявності реєстраційних документів та документів, що підтверджують якість, що були видані органами України, Автономної Республіки Крим та Російської Федерації.

* * *

Ми продовжуємо моніторинг законодавства і повідомимо Вас про появу істотних регуляторних змін.

© Астерс 2014
Веб-сайт  |  Контакти