Конкурсные задания | Asters
“Признание работы команды во всех видах банковских услуг является бесспорным”
Chambers Europe

Конкурсные задания

03.09.2013

КОНКУРСНІ ЗАВДАННЯ
на здобуття іменних стипендій Юридичної Фірми "Астерс"
для студентів юридичних спеціальностей вищих навчальних закладів

Завдання № 1

Фабула

Компанія з обмеженою відповідальністю, зареєстрована на Кіпрі (далі – Кредитор), в серпні 2012 року уклала кредитний договір з Товариством з обмеженою відповідальністю, зареєстрованим в Україні (далі – Боржник), на суму 15 мільйонів доларів США на строк 4 роки із терміном погашення усієї суми кредиту та процентів в останній день строку. Сторони підпорядкували кредитний договір англійському праву. В якості забезпечення виконання зобов’язань за кредитним договором Кредитор уклав договір застави частки в статутному капіталі Боржника з фізичною особою, частка якої в статутному капіталі Боржника складає 61%. Також, між Кредитором та Боржником було укладено договір застави банківських рахунків Боржника та договір іпотеки, за яким в іпотеку передаються майнові права на нерухоме майно – зерносховища, будівництво яких буде завершено у грудні 2013 року, та 5 земельних ділянок сільськогосподарського призначення загальною площею 300 га. Усі договори забезпечення сторони підпорядкували праву України.

У вересні 2013 року Кредитор через збиткову діяльність Боржника вирішив продати з 30-ти відсотковим дисконтом право вимоги за частиною зобов’язань, що виникли за кредитним договором, Вашому клієнту – українській компанії, яка не є банком і не зареєстрована у якості фінансової компанії (далі – Покупець). Кредитор бажає залишити за собою право вимоги на виплати за кредитом у сумі 3 мільйони доларів США та право вимоги за Договором застави банківських рахунків Боржника. Покупець та Кредитор попередньо домовилися, що оплата частини вимог буде відбуватися в доларах США.

Завдання

Проаналізуйте та дайте письмову консультацію Вашому клієнту стосовно потенційних ризиків запропонованої угоди, зокрема, щодо можливості поділу зобов’язань, валютних вимог та податкових наслідків проведення операції з нерезидентом, можливості реалізації засобів забезпечення зобов'язань у разі невиконання зобов'язань Боржником. У своїй консультації запропонуйте заходи, які варто вжити Вашому клієнту для найбільш ефективної реалізації угоди та покращення якості забезпечення зобов'язань.

Консультація повинна містити посилання на норми законодавства, а її обсяг не повинен перевищувати 7 сторінок тексту шрифтом Times New Roman 12.

Завдання 2

Фабула

До Вас звернулись 50 фізичних осіб за консультацією щодо наступної справи. Усі 50 осіб, кожен окремо, у квітні 2006 року інвестували свої особисті кошти у будівництво квартир у п'ятиповерховому будинку у місті Вишгород. Окрім цих 50 інвесторів, ще 10 осіб інвестували у будівництво квартир у будинку, але ці 10 осіб виїхали на постійне проживання за кордон, і з ними немає зв'язку. Інвестування здійснювалось шляхом укладення інвестиційних договорів із Товариством з обмеженою відповідальністю (далі – Забудовник). Оплата за інвестиційними договорами провадилася у повному розмірі у дату їх підписання. На час укладення договорів з інвесторами Забудовник мав ліцензію на будівництво, договір оренди земельної ділянки (цільове призначення – будівництво житлових будівель та споруд) з міською радою Вишгорода строком на 5 років, затверджений проект будівництва житлового будинку 3-ї категорії складності, а також дозвіл на початок будівельних робіт.

У липні 2013 року будинок був повністю збудований і були виконані всі роботи для його введення в експлуатацію. У серпні 2013 року директор Забудовника звільнився, єдиний учасник Забудовника не призначив нового директора і на зв'язок не виходить. У Забудовника на його банківському рахунку немає коштів, а серед майна на балансі – лише будинок у якості "незавершеного виробництва". У зв'язку з цим Забудовник не здійснює будь-яких дій щодо введення будинку в експлуатацію. Без введення будинку в експлуатацію комунальні служби відмовляються надавати послуги з постачання води та електроенергії до будинку, а інвестори не можуть зареєструвати своє право власності на квартири.

Завдання

Розробити план допомоги інвесторам щодо введення будинку в експлуатацію та реєстрації їх права власності на квартири і написати проект позову до відповідного українського суду. Обсяг плану та позову не повинен перевищувати 8 сторінок тексту шрифтом Times New Roman 12.

Истории успеха

Марцин Вержбицки, стажер
Марцин Вержбицки, стажер

Какие впечатления произвела на Вас стажировка?

Все истории