Вы спрашиваете - мы отвечаем | Asters
“Признание работы команды во всех видах банковских услуг является бесспорным”
Chambers Europe

Вы спрашиваете - мы отвечаем

11.06.2012

Хто може брати участь у конкурсі

Питання: Я навчаюсь у магістратурі на заочному відділенні. Чи можу я взяти участь у конкурсі?

Відповідь: Так, можете.

Питання: Я брала участь у конкурсі минулого року і потрапила до фіналу. Чи можу я взяти участь у конкурсі цього року?

Відповідь: Так, Ви можете взяти участь у конкурсі цього року, але лише за умови, що Ви не стажувалися у фірмі як один з трьох переможців конкурсу попереднього сезону.

Питання: Я навчаюсь у Національній юридичній академії у Харкові. Чи можу я взяти участь у вашому конкурсі?

Відповідь: Ні, не можете. Взяти участь у конкурсі можуть лише студенти вищих навчальних закладів м. Києва та Київської області. У порядку виключення в 2010 році до участі в конкурсі запрошувалися студенти Острозької академії. Цього року жодних виключень не передбачено.

Питання: Я не є відмінником. Чи можу я взяти участь у конкурсі?

Відповідь: Можете. Ваша успішність не береться до уваги при оцінюванні Вашої роботи. Однак ми просимо студентів вказувати у супровідному листі отримані ними оцінки за роки навчання в університеті. Це робиться виключно в інформаційних цілях. Щоправда, досвід проведення попередніх конкурсів показав, що його фіналістами ставали, як правило, майже повні відмінники. Можливо, це лише збіг.

Питання: Я б не хотів турбувати деканат чи своїх викладачів, щоб отримати рекомендацію для участі в конкурсі. Чи можна обійтись без рекомендацій?

Відповідь: Можна. Для участі в конкурсі жодних рекомендацій, в тому числі від деканату, не потрібно.

Питання: Мій брат працює юристом в "Астерс". Чи можу я взяти участь у конкурсі?

Відповідь: В 2010 р. правила конкурсу були змінені, аби дозволити родичам співробітників "Астерс" брати участь у конкурсі, але лише в неофіційному заліку. Це означає, що Ваші результати не будуть враховуватись при підбитті підсумків конкурсу та розподіленні стипендій, але при цьому Ви можете вибороти право на стажування наступним чином: щоб пройти до фіналу, Ваша письмова робота має набрати не нижчу кількість балів, ніж робота конкурсанта, який офіційно зайняв 10-те місце, а щоб потрапити до трійки лідерів в фіналі – не меншу кількість балів, ніж студент, що посів 3-тю позицію.

Питання щодо процедури проведення конкурсу

Питання: Що мене чекає у фіналі конкурсу?

Відповідь: Фінал конкурсу складатиметься з трьох частин: 1) оцінювання навичок студентів у користуванні комп'ютерною правовою системою "ЛІГА:ЗАКОН"; 2) вирішення тестових завдань; 3) вирішення комплексної юридичної задачі та її захист перед Стипендіальною комісією.

Питання: Чи беруться в фіналі до уваги результати, які були показані конкурсантами у першому турі конкурсу?

Відповідь: Ні, не беруться, крім випадку, коли у фіналі декілька конкурсантів наберуть рівну кількість балів.

Питання: Якщо завдання письмові, то як я можу бути впевнений, що конкурент не порадився з досвідченими колегами та не переписав чужі думки?

Відповідь: Проти порад ми не заперечуємо, але страхуємо себе другим туром конкурсу, на який "радники" не допускаються. Пам'ятайте, що книга або аналітична стаття – це ваші найкращі помічники, і що у фіналі покладатися доведеться лише на власні сили.

Питання: Скільки часу зазвичай витрачається на перевірку робіт?

Відповідь: На перевірку робіт витрачається близько двох-двох з половиною місяців від дати завершення прийому конкурсних робіт. Цей час використовується для того, щоб ґрунтовно та всебічно оцінити конкурсні роботи.

Питання: В університеті нас не навчали користуватися системою "ЛІГА:ЗАКОН". Що мені робити в такому разі?

Відповідь: Комп'ютерна система "ЛІГА:ЗАКОН" є незамінним інструментом у роботі кожного українського юриста, і вміння користуватися нею є неодмінним атрибутом роботи в "Астерс". Вже традиційно перед фіналом конкурсу проводиться тренінг аби допомогти фіналістам поглибити навички у користуванні базою. Про дату та час тренінгу ми повідомимо фіналістів додатково.

Питання: Здебільшого тестові запитання оцінюють вміння запам'ятовувати. Чи не перетвориться вирішення тестових завдань у вправу з виявлення конкурсанта з найкращою пам'яттю?

Відповідь: Дійсно, такий ризик існує. Але також існує ризик домінування суб'єктивних уподобань журі. Як відомо, мета тестових запитань полягає в уникненні суб'єктивного фактору в роботі журі. Використовуючи тести, ми прагнемо зменшити вплив цього фактору. Особливу увагу ми приділяємо тому, щоб питання були побудовані навколо принципів права або причин, які лежать в основі певної моделі правового регулювання, але не процедур або несуттєвих фактів. Наприклад, в тестах ви не побачите питання про строк, протягом якого може бути подана касаційна скарга. Але ми можемо поцікавитися, чи є статут української компанії публічною інформацією. До того ж, принаймні за день до фіналу ми повідомляємо фіналістів про тему конкурсу тестових запитань, аби кожен міг освіжити в пам'яті правові норми. Це робиться саме для того, щоб зменшити вплив здатності до запам'ятовування на результат конкурсу.

Стажування та перспективи працевлаштування

Питання: Чи можуть отримати право на стажування в "Астерс" студенти, які не зайняли призове місце у фіналі конкурсу?

Відповідь: У Положенні про конкурс таке право не передбачено. Але під час Першого конкурсу право проходження стажування було, як виключення, запропоновано учасниці, яка була четвертою в загальному заліку. Причина такого рішення фірми полягала в тому, що розрив між цією учасницею й іншими фіналістами був незначним, та її потенціал був високо оцінений членами Стипендіальної комісії.

Питання: Чи оплачується стажування в "Астерс"?

Відповідь: Ні, не оплачується.

Питання: Паралельно з навчанням я працюю і тому не маю можливості стажуватися в "Астерс". Чи втрачаю я в цьому разі право на отримання стипендії?

Відповідь: Ні, не втрачаєте.

Питання: В разі, якщо я буду прийнятий на стажування в "Астерс", я не зможу знаходитись в офісі повний робочий день. Що мені робити в такому випадку?

Відповідь: Стажування пропонується у вільний від навчання час. На цей період Ви повинні дотримуватись загальних правил внутрішнього трудового розпорядку фірми, але при цьому можете погодити індивідуальний робочий графік в залежності від навчального розкладу, а також стажуватися повний робочий день у період канікул.

Питання: Відомо, що "Астерс" спеціалізується на міжнародних транзакціях, тому володіння англійською мовою є обов'язковою умовою для працевлаштування у фірмі. Моя англійська небездоганна. Чи впливає це на мої шанси перемогти у вашому конкурсі та пройти стажування?

Відповідь: Не впливає. При проведенні конкурсу ми тестуємо Ваше аналітичне мислення та знання українського права. Володіння англійською мовою до уваги не береться. Однак якщо Ви станете фіналістом і будете запрошені на стажування, без знання англійської мови Вам буде важко: навіть внутрішнє листування електронною поштою між юристами здійснюється англійською мовою. Перед стажуванням, і, якщо Вам буде запропоновано працевлаштування, після нього Вам доведеться серйозно зайнятися англійською мовою.

Питання: Якщо я стану фіналісткою конкурсу, то чи гарантує це мені працевлаштування в "Астерс"?

Відповідь: Перемога в конкурсі формально не гарантує Вам права на працевлаштування в "Астерс". Проте досвід проведення попередніх конкурсів показав, що після проходження стажування студенти-фіналісти, як правило, отримують роботу. Зокрема, ми запросили на роботу двох фіналістів Четвертого конкурсу (2010), одного фіналіста Третього конкурсу (2009), одного фіналіста Другого конкурсу (2008) та трьох фіналістів Першого конкурсу (2005). Ще троє фіналістів П'ятого конкурсу (2011) планують розпочати стажування в "Астерс" найближчим часом.

Питання: Від чого залежать мої шанси отримати роботу в "Астерс"?

Відповідь: Одним з найважливіших факторів успіху для Вас буде рівень володіння англійською мовою, передусім, письмовою. Необхідно підкреслити, що це стосується лише можливості працевлаштування в разі перемоги в конкурсі, а не самого конкурсу. Також під час стажування юристи фірми будуть мати можливість бачити Ваш стиль роботи та робитимуть висновки. Ваші знання додатково оцінюватись не будуть – вони проявляються в ході конкурсу.

Додаткова інформація

Питання: Де я можу отримати додаткову інформацію про конкурс?

Відповідь: Додаткову інформацію про конкурс Ви можете отримати на веб-сторінці фірми, де розміщена, зокрема, повна версія Положень про конкурс; або надіславши запитання, що Вас цікавить, за електронною адресою.